V blízkém okolí se nachází plno zajímavých míst, které stojí za povšimnutí. Vyberou si milovníci krásné přírody i historických památek.

Štramberk - malebné městečko, ze kterého dýchá přímo pohádková atmosféra. Prozkoumejte jeskyni Šipku osídlovanou již v pravěku, pohlédněte na okolí z vršku hradní věže Trúby a ochutnejte místní specialitu štramberské uši.

Kopřivnice - město mezi vrchy Bílá hora a Červený kámen, prohlédněte si rodný dům malíře Zdeňka Buriana, navštivte automobilové muzeum nebo si prohlédněte zříceninu hradu Šostýn.

Hukvaldy - navštivte rodiště hudebního skladatele Leoše Janáčka a hrad Hukvaldy

Frenštát pod Radhoštěm - významnými památkami jsou dva malé frenštátské kostely "dolní" svatého Martina a "horní" svatého Jana Křtitele. Město je kolébkou české turistiky. Nabízí velké možnosti sportovního vyžití - tenisové kurty, bazén, fitnesscentrum, městská sportovní hala, zimní stadion, v dosahu je i známý lyžařský areál na Pustevnách.

Rožnov pod Radhoštěm - město, ve kterém nemůžete nenavštívit Valašské muzeum v přírodě - skanzen složený ze tří areálů - Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.

Pustevny - populární cíl turistů spojený s cestou na horu Radhošť, kde se nachází proslulá socha slovanského boha Radegasta.

Čeladná - obec nacházející se na úpatí několika beskydských hor - Smrk, Malý Smrček, Smrček, Malá Stolová a Skalka. Nabízí mnoho turistických a cyklistických cest.

Dalšími městy, které můžete navštívit jsou například nedaleký Nový Jičín či Frýdek Místek.

Přímo nad Veřovicemi se vypíná vrch Velký Javorník, který byl poutním místem a dnes je oblíbeným cílem turistů.